Biohäkkimine on strateegiline sekkumine oma keha bioloogiasse või teisisõnu – inimliku füüsise parendamine keha funktsioonide tõhustamiseks. Miks?

Et tunda ennast oma kehas mitte lihtsalt toredasti, vaid suurepäraselt, et tunda elujõudu oma soontes voolamas ja elurõõmu igas väikeses rakukeses. Kui soovid funktsioneerida senisest paremini, olla terve ja efektiivne, siis siin on 6 lihtsat soovitust, mida saad kohe nüüd veebruaris kasutama hakata, et juba suveks olla iseenda uuendatud versioon.

Lihtsad tervise optimeerimise häkid:

1. TARBI POLÜFENOOLE

Polüfenoolid parandavad organismi tööd ja kaitsevad mitmete tõsiste haiguste eest. Kui rohelised värsked toidud on kõige polüfenoolirikkamad, siis on olemas ka teine grupp toitu, millega oma toidulauda eriti võimsalt rikastada. Selleks on tumelillad, tumepunased ja pruunikad viljad: mustikad, põldmarjad, tumedad viinamarjad, ploomid, isegi mõõdukalt kohv, shokolaad ja muud pruunikad vürtsid. Iga päev natuke 😉

2. TARBI PROLIINI JA LÜSIINI

Need aminohapped toodavad koostöös C-vitamiiniga meie kehas vajalikku kollageeni ning aitavad uuendada soolestiku seinu. See protsess toimub kogu aeg ja pidevalt ning selle teadlik mõjutamine võib tuua keha funktsioneerimisse tohutu pöörde. Selleks tarbi iga nädal natuke vetikaid või merikapsasalatit, spirulinat ja/või klorellat.

3. KÄI VÄHEMALT KORRA NÄDALAS SAUNAS. VÕIMALUSEL KA INFRAPUNASAUNAS.

Eestlane käib õnneks üsna palju saunas, aga selle rituaali teadlik jälgimine võib olla nii mõnegi elu suurim väärtus. Tokseemia ehk mürkveresus on tänapäeva maailma reaalsus, sest kahjulikke ühendeid satub meie süsteemi nii söögi, joogi, materjalide kui õhuga. Inimese puhastusorganid on maks, sooled, kuseteed, kopsud ja nahk ning neil on üks ühine kude – epiteelkude. Epiteelkude on ühendatud meie higinäärmetega, mille kaudu oleme võimelised puhastuma nii ftalaatidest, bisfenool A-st, raskemetallidest ja muust jamast. Teadlik higistamine nii, et pärast peseme selle higi ka nahalt maha on kõige lihtsam teadliku puhastumise viis ja mis seal salata, ka väga nauditav. Lõpeta saunaskäik alati külma veega! Ja joo rohkelt vett pärast saunatamist.

4. LOOBU SUHKRUST JA MASSTOODANGU TOIDUÕLIDEST

See on kõige kiirem viis, kuidas viia põletikunäitajad kehas minimaalsele tasemele. Lisatud valge suhkur ei ole meie kehas mitte ühekski protsessikis vajalik! See on kehale vaid koormaks ja patogeenidele toiduks. Halva kvaliteediga taimeõlid sõna otseses mõttes ummistavad meie veresooni.  Kui suudad loobuda ka piimast ja gluteenist, on tulemus veel parem. Aga iga väike samm loeb. Iga kord, kui libastud ja tead ise ka, et oled kehvasti toitunud, siis võta aktiveeritud söe tablett, et see võiks osa mürkidest endasse imada ning kehast väljutada. Söetablett ei ole pikaajaline lahendus, vaid kiirabi.

5. VÄHENDA STRESSI

Me kõik teame, et stressi võiks vähem olla, aga miks? Sest stressimomendil sulgevad soolestiku mikrovillid oma kanalid, verevarustus suunatakse mujale ja vajalikud ained toidust sõna otseses mõttes ei imendu. Võid neid rohelisi smuutisid süüa palju tahad, aga kasu sellest ei ole, sest toitainete imendumine on peatatud.

Leia mõttevormid, mis sind stressi vähendamise ja rahunemise juures toetavad. Meie aju on analüütiline, seega küsi endalt iga kord, kui oled probleemses situatsioonis – kas muretsemine aitab? Kui ma olukorra muutmiseks kohe midagi teha ei saa, siis sellele mõtlemine ei aita! Kui energia on vale, siis ei too ka 24/7 töötamine või sel teemal „jahumine“ ühtki positiivset tulemust – ainult energiat kulub rohkem kui vaja. Jäta koosolek pigem ära, võta vaba päev, mängi koeraga või mine reisile – luba endale energia parandamiseks vajaminev aeg ja peagi näed, kuidas muutunud muster su ellu igapäevaselt rohkem ruumi ja selgust ning mõnusat rahulikku meelt loob.

6. SÖÖ FERMENTEERITUD TOITU JA TARBI PROBIOOTIKUME

Selle pärast olemegi loonud FERLA. Et toit oleks ravim ja ravim oleks toit. Rohkem kui 70% meie immuunrakkudest elavad soolestikus ja sõltuvad otseselt meie mikrobioomi kvaliteedist. Meis elavate bakterite kooslus mõjutab otsesemalt või kaudsemalt kõiki füsioloogilisi protsesse, mis tähendab, et probiootiline toit on kõige lihtsam ja soodsam viis lüüa korraga 7 kärbest (tegelikult pigem 700). Alusta klaasitäie Ferlaga päevas esimesel võimalusel ja ühenda Ferla võlud ka imeliste smuutidega, kuhu saab lisada meelepäraseid marju, puuvilju, mahlu, supertoite, kiudaineid ja värsket rohelist. Elu võib olla väga tervislik ja väga maitsev samal ajal.

Eestimaise fermenteeritud köögiviljajoogi piimhappebakterite ja bifidobakteritega saad tellida e-poest ja osta poodidest. Vaata poodide listi SIIT.

www.ferla.ee