Podcast “Kehadest ja muust” avab keha temaatikat mitmekülgsete nurkade alt ja jagab kehade lugusid. Seda eesmärgiga, et kogeksime elu kehas selle parimas võimalikkuses. Saame inspiratsiooni kehade kasvamisest ning kaardistame, mis suhetes kehadega täna oleme. Kogume julgust elada rohkem igaühe enda keha tõdede järgi.

“Keha ja kõhutervise” episood viib Sind rändama oma keha sellistele radadele, mida me ei näe ning millele me ka igapäevaselt just ei mõtle. Kehanõustaja Carolin Ligi on seekord kutsunud endaga vestlema kodumaiste probiootikumide ettevõtte Ferla asutaja Kadri Piho.

Meie seedimise mikrobioom seostub meil tihti pelgalt toitainete omastatavuse ja haigestmistega. Kuid millises sümbioosis elame me nende pisikeste tegelastega (bakteritega)? Meie seede elundkond võib mõjutada meie üldiste tervist ja heaolu, meeleolu, unekvaliteeti, keskendumisvõimet ja üllatavalt isegi iseloomujooni.

Tegemist on teaduses väga avastusterohke kuuma teemaga, kus uusi üllatavaid seoseid meie kõhubakterite ja aju töö vahel leitakse pidevalt.

Kadri on ühendanud oma töös ja elustiilis loodushoiu ja terviseteemad. Olles 15 aastat töötanud keskkonnateemade ja süvitsi just rohestartupide maailmas ning kõrvalt viljelenud “jamavaba” tarbimist on ta avastanud seose: mis on parem valik loodusele, on tihti ka hea valik meie enda tervisele.

Kadri on loonud oma igapäeva elustiili igati minimalistlikku ja tervist toetava. Juba 6 aastat on Kadri arendanud koos teaduritega tõeliselt kõhusõbralikku headest bakteritest pungil fermenteeritud köögiviljajooki Ferla, mis on jõudnud nüüdseks ka Eesti poodidesse.

Saates käsitlesime lähemalt teemasid:
– Mis on probiootikum?
– Kust me saame endale mikrobioomi?
– Mis on mikrobioom?
– Aju ja kõhu ühendusest
– Mis hävitab häid baktereid?
– Mis on halvad bakterid?

Ja lisaks tuli juttu sellest, kuidas pereettevõtlus saab pereks olemist toetada.

 

Kadri Piho kõhutervis mikrobioom Ferla Kaarna Carolin Ligi podcast seedimine probiootikumid kehadest ja muust

Kadri ja Ferla kohta saab infot ja nende tegemisi jälgida:

File:2021 Facebook icon.svg - Wikimedia Commons  www.facebook.com/FerlaVitality/
Instagram - Free social icons  @ferla_vitality

KUIDAS KUULATA podcasti “Kehadest ja muust”?

🖤 www.kehadestjamuust.ee

💚 Spotify spoti.fi/3BGuHTY

🧡 Soundcloud @kehadest-muust

Soovin Sulle ja kehale HEAD KUULAMIST!

Kodumaised kõhusõbalikud Ferla joogid elus piimhappebakteritega saad tellida endale  👉  www.ferla.ee/pood

Carolin Ligi Kehadest ja muust podcast kõhutervis Kadri piho seedimine tasuta veebinar mikrobioom kõhubakterid fermenteeritud hapendatud jook